trzon macicy w przodozgięciu niejednorodny

       

Podstrony


Ogólna teoria wszystkiego

Trzon macicy w przodozgięciu, niejednorodny, o grubości w dnie 45 mm. Jama macicy linijna pusta. Endometrium trójlinijne o szerokości 11 mm.Wykonał kolejne badanie usg, jego opis brzmi” Trzon macicy prawidłowej wielkości w przodozgięciu o niejednorodnej echogeniczności a-p 39 mm, endometrium gr.Trzon macicy w przodozgięciu, niejednorodny o grubości w dnie 49, 5 mmm. w dnie echo odbica mięśniaka śródściennego o śr. 15, 5 mm. Endometrium jednorodne: 9, 3.Prawidłowe położenie macicy to: przodozgięcie (zgięcie trzonu macicy do przodu w stosunku do szyjki) i przodopochylenie (pochylenie całej macicy do przodu w.Przodozgięcie-jest to prawidłowe ułożenie macicy, w którym kat miedzy szyjka macicy a jej trzonem jest rozwarty. w prawidłowych ułożeniach przodozgięcie.Witam! miałam robione badanie usg, bardzo prosze o interpretację: Trzon macicy w przodozgięciu o wym. 52 x 43 mm o gładkich obrysach, jednorodnym echu. Trzon macicy w przodozgięciu o wym. Ap-28 mm, Myometrium jednorodne. Echo endometrium szer 9 mm niejednorodne echogeniczne– hypoechogenne/haematometra?

Trzon macicy w przodozgieciu 58mm Endometrium 18mm szer. Całości powiększony (107/szer 142) o zatartych granicach i niejednorodnej echogeniczności.W przodozgięciu-w tyłozgięciu-przesunięcie (prawo/lewe) Echogeniczność: jednorodna-niejednorodna. Nieprawidłowości trzonu macicy: mięśniaki, inne guzy: lokalizacja. Niejednorodna-obecność echa środkowego, jama macicy.Usg tv (wymowa u es gie te fau) narządu rodnego trzon macicy w przodozgięciu. Tuż obok jajnika prawego, proksymalnie niejednorodny obszar o wymiarach.ProszĘ o odczytanie badania usg. Trzon macicy w przodozgiĘciu; o wym. 55* 45* 48mm. Nieco niejednorodny. Endometrium o regularnych zarysach, jednorodne, do.W przodozgięciu; w tyłozgięciu; przesunięcie (prawo/lewe). Echogeniczność: Nieprawidłowości trzonu macicy: mięśniaki, inne guzy: jednorodna; niejednorodna; obecność echa środkowego, jama macicy; zarysy-regularne/nieregularne.Napiszę teraz to co wyszło na usg: Macica w przodozgięciu, o gładkich obrysach. Gr. 1. 0; do trzonu macicy od strony prawej przylega nieco niejednorodna,. " Trzon macicy: w przodozgięciu, o wymiarach dł. 63 mm grubość 41mm. Mięśniówka o niejednorodnej echogeniczności w ścianie przedniej.W przodozgięciu. w tyłozgięciu. Prawo/lewe). Echogeniczność: jednorodna. Niejednorodna. Nieprawidłowości trzonu macicy: mięśniaki, inne guzy: lokalizacja. Niejednorodna. Obecność echa środkowego, jama macicy.Trzon macicy w przodozgięciu, przodopo-chyleniu, rozpulchniony, powiększony, wielkości 6– 7-w okolicy ujścia wewnętrznego obszar niejednorodny.

Ocenić należy echogenność macicy (jednorodność, niejednorodność) i kształt macicy oraz ewentualne nieprawidłowości trzonu (mięśniaki), ich lokalizację.


Trzon macicy w przodozgieciu gr. w dnie 46mm. w jamie macicy splaszczony. Widocznych struktur wewnatrz trofoblast niejednorodny. Jajnik prawy 26x14 mm.

  • Na pierwszym w życiu usg lekarz stwierdził, że jest przodozgięcie. Które wykazało: trzon macicy mocno tyłozgięty, jama macicy niejednorodna na ok. 10mm,
  • . Przodozgięcie (anteflexio uteri) jest to zgięcie trzonu macicy względem szyjki. Przodopochylenie (anteversio uteri) jest to pochylenie.
  • Macica przodozgięta. Trzon wielkości ok70x45 mm. Struktura miąższu niejednorodna, guzowata. w pp [płacie prawym] guz niejednorodny lity śr 15mm,. a. w przodozgięciu b. w tyłozgięciu c. Przesunięcie (prawo/lewe) 4. Echogeniczność. Nieprawidłowości trzonu macicy a. Mięśniaki, inne guzy i. Lokalizacja. Niejednorodna c. Obecność echa środkowego, jama macicy
. a. w przodozgięciu b. w tyłozgięciu c. Przesunięcie (prawo/lewe) 4. Echogeniczność. Nieprawidłowości trzonu macicy a. Mięśniaki, inne guzy i. Lokalizacja. Niejednorodna c. Obecność echa środkowego, jama macicy.

Trzon macicy w przodozgięciu o grubości 37 mm. Endometrium 11 mm. 10 x 12 x 33 mm, cieśń 3 mm miąższ tarczycy niejednorodny ze zwłóknieniami i.Elka2963 Proszę o interpretację mojego usg: Macica w przodozgięciu stan po przebytych dwóch cięciach cesarskich. Trzon o wym.Trzon macicy 47, 3x60, 9. Jajnik prawy 43x33mm. Po lewej stronie trzonu obszar. Tyłozgięcie macicy. Poprzedni lekarze mówili o przodozgięciu z tyłopochyleniem. Napisane" hypogeniczny pęcherzyk o wym 18mm o niejednorodnej.Macica dwurożna przodozgięta, jednorodna echogenicznie, o gładkich obrysach, w wymiarze przedniotylnym w obrębie trzonu 51x35mm i objętości ok. w jajniku prawym niejednorodny echogenicznie obszar z wyraźnym unaczynieniem obwodowym.Pracy w przodozgięciu tułowia. Siły wektorów mięśni przyczepiających się do tego fragmentu mostka zapewne. w lekko powiększonym trzonie macicy opisano.Się dolnego odcinka trzonu macicy. Pomiędzy. Trzonem a szyjką rozciąga się nabłonek po. Zwykle macica znajduje się w przodopochyleniu i przodozgięciu." Trzon macicy w przodozgięciu o wymiarach 63x68x52 (a-p) mm, jednorodny. Jestem po lyzeczkowaniu macicy [endometrium 22mm niejednorodne i miesniak]-


Sitedesign by AltusUmbrae.